Ο Gύρος τση ΚρήτηS

<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 24/11/12, 01:16

#31

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Κατεβαίνοντας το βουνό μια γρήγορη στάση σε ένα εκκλησάκι που συναντήσαμε λίγο πριν μπούμε και πάλι στην άσφαλτο για να συνεννοηθούμε μέχρι ποιο σημείο θα μας ακολουθήσει ο Νίκος....

Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 24/11/12, 01:17

#32

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Λίγο πριν μπούμε Σητεία ο Νίκος θα έπαιρνε τον δρόμο της επιστροφής... μια φωτογραφία και αφού τον ευχαριστήσαμε για την παρέα και βοήθεια του στην πρώτη μέρα πήρε το δρόμο για Μίλατο.

Εικόνα



Εικόνα



Όσο και να περνούσε η ώρα όσο και αν το σκοτάδι έπεφτε όσο μαζί με αυτό έπεσαν και οι πρώτες σταγόνες βροχής τίποτα δεν μπορούσε να σταματήσει την επιθυμία μας για μια μπύρα στο όμορφο λιμάνι της Σητείας....... γιατί έτσι μας αρέσει...... :beer: :beer: :beer:

Εικόνα



Εικόνα



Φωτογραφικά η μέρα τελειώνει εδώ... το σκοτάδι και η βροχή δεν μας άφησαν περιθώρια για άλλες φωτογραφίες.... το πρωινό όμως της δεύτερης μέρας μοναδικό παρ'όλη την ταλαιπωρία μέχρι να καταφέρουμε να κατασκηνώσουμε.....η πρώτη μέρα του Gύρου της ΚρήτηS ήταν γεγονός...


Καλώς ήρθατε στο ταξίδι....
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 24/11/12, 01:18

#33

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

www.youtube.com Video from : www.youtube.com
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 24/11/12, 02:27

#34

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Χάρτης διαδρομής 1ης μέρας...

Εικόνα



Χιλιόμετρα μέρας: 244. Σύνολο: 244.




Και μην είστε πλεονέκτες τώρα... οι υπόλοιπες μέρες μπορούν να περιμένουν λίγο! 7 μήνες περίμενε η 1η! :D
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

Giorgos Drz

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
ΓΙΩΡΓΟΣ

Μοτοσυκλέτα:
SUZUKI DR-Z 400 SM

Τοποθεσία: Σκαλάνι

Δημοσιεύσεις: 614

Εγγραφή:
15/05/11, 14:05

Δημοσίευση 24/11/12, 03:14

#35

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Παιδιά πραγματικά υποκλίνομαι... :clap: :clap:
ME GUSTA LA MOTO

SUZUKI DRZ 400 SM
<<

antonis

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Αντώνης

Μοτοσυκλέτα:
Honda XL 250R

Τοποθεσία: Σκαλάνι

Δημοσιεύσεις: 173

Εγγραφή:
18/06/12, 20:35

Δημοσίευση 24/11/12, 09:13

#36

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Επιτέλους!!!
Τελικά δεν ήταν γύρος μπιφτέκι. Μπράβο παίδες υπέροχα πάντα τέτοια

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Αυτοί που ζούνε είναι ελάχιστοι... Αυτοί που υπάρχουν είναι άπειροι...
<<

Markas

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
BMW F800GS
Yamaha WR250R

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1693

Εγγραφή:
03/05/11, 19:58

Δημοσίευση 24/11/12, 10:38

#37

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Καταρχάς να πω πως το βιντεάκι είναι εξαιρετικό και οι φωτογραφίες φανταστικές!
Η περιγραφή δε, σα να το ζούσα τώρα πάλι.
Παρατηρήσεις τώρα:
1) Δε φταίω εγώ που σαβούριασα 30 πεταλίδες, αυτοί όλο λέγανε φάε και πιές, φάε και πιές. Το πολύ πολύ να πάει να βουτίξει ο μάστορας να βγάλει και άλλες, τζάμπα είναι! :D
2) Στο χωματόδρομο πριν το Λιόπετρο δε κάναμε ούτε μία φορά λάθος στη διαδρομή (μία μόνο που για λίγο ξέφυγε Μάνος και Γιάννης μπροστά και δεν άκουγαν τις κόρνες μου). Ταλαιπωρία ήταν αλλά όχι επειδή κάναμε ζικζακ, απλά έτσι ήταν ο δρόμος. Το GPS μου είχε καταγράψει τη διαδρομή παλιά και δε λαθεύει πάλι...
3) Στο Αφορεσμένο μαζέψαμε όλα τα πλαστικά και άφησα φλούδια πορτοκαλιού, τσόφλια αυγού, άντε και κάνα λίκι ντομάτας πεταμένα εδώ και εκεί. Από τότε ο yns μου φωνάζει πως μολύνω το περιβάλλον :confused: !
4) Στον πρώτο φράκτη πριν τον Αφορεσμένο, έψαχνα μάταια να βρω τρόπο παράκαμψής του. Το μονοπάτι που είχα βρει παλιά το είχαν από όλες τις μπάντες μπαζώσει. Πάνω που άρχισα να προτείνω ένα μάλλον δύσκολο τρόπο υπέρβασης, ο Μάνος βρήκε μονοπάτι πίσω από κάτι σκήνους αριστερά του φράκτη (δεν τον έχουμε φωτογραφία).
5) Ήδη από τον Αφορεσμένο, ειδικά ο Γιάννης δήλωνε ξερός από τη κούραση. Αλλά προφανώς σιγά σιγά συνηθίζεις ακόμα και τη κούραση και προχωρείς
6) Εγώ, μαζί με το έλα, έκανα κοντά 400 χιλιόμετρα!!! Την επόμενη μέρα μπορώ να πω πως μου πονούσε αρκετά ο κώλος μια και είχα ξεσυνηθίσει λόγο μερικής απόχης από το σπορ.
7) Τελικά, θα σας πω το τέλος!!! Κάνανε το γύρο τις Κρήτης και γυρίσανε. Έτσι, να μην έχετε αγωνία! :sarcastic:
Εκεί που τελειώνει η άσφαλτος αρχίζει η περιπέτεια. Προσοχή, το χώμα είναι κολλητικό και δε φεύγει με το πλύσιμο! :beer: .
<<

MrAdventure990

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιώργος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADV 990 S
KTM EXC-R 530
GasGas TXT280 Pro

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 126

Εγγραφή:
27/10/12, 19:36

Δημοσίευση 24/11/12, 20:07

#38

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Πανεμορφη διαδρομη.Μπραβο παιδια παντα τετοια...Η περιγραφη ηταν σαν να βρισκομουν και εγω εκει μαζι σας...Και το φωτογραφικο υλικο μαγευτικο που καμια φορα αναρωτηθηκα αν ηταν η κρητη μας αυτη..

Keep up the GOOD work!!!
Live to Ride,Ride to Live!!!
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 24/11/12, 20:21

#39

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Giorgos Drz έγραψε:Παιδιά πραγματικά υποκλίνομαι... :clap: :clap:


:)
Ευχαριστούμε Γιώργη, και πού να δεις τη συνέχεια!!
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 24/11/12, 20:21

#40

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

antonis έγραψε:Επιτέλους!!!
Τελικά δεν ήταν γύρος μπιφτέκι. Μπράβο παίδες υπέροχα πάντα τέτοια

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


Δεν ξέρω τι γύρος ήταν, μπιφτέκι, σουβλάκι ή κάτι άλλο, όμως ήταν "απ'όλα"! Μείνε συντονισμένος! ;)
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 24/11/12, 20:28

#41

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Markas έγραψε:Καταρχάς να πω πως το βιντεάκι είναι εξαιρετικό και οι φωτογραφίες φανταστικές!
Η περιγραφή δε, σα να το ζούσα τώρα πάλι.
Παρατηρήσεις τώρα:
1) Δε φταίω εγώ που σαβούριασα 30 πεταλίδες, αυτοί όλο λέγανε φάε και πιές, φάε και πιές. Το πολύ πολύ να πάει να βουτίξει ο μάστορας να βγάλει και άλλες, τζάμπα είναι! :D
2) Στο χωματόδρομο πριν το Λιόπετρο δε κάναμε ούτε μία φορά λάθος στη διαδρομή (μία μόνο που για λίγο ξέφυγε Μάνος και Γιάννης μπροστά και δεν άκουγαν τις κόρνες μου). Ταλαιπωρία ήταν αλλά όχι επειδή κάναμε ζικζακ, απλά έτσι ήταν ο δρόμος. Το GPS μου είχε καταγράψει τη διαδρομή παλιά και δε λαθεύει πάλι...
3) Στο Αφορεσμένο μαζέψαμε όλα τα πλαστικά και άφησα φλούδια πορτοκαλιού, τσόφλια αυγού, άντε και κάνα λίκι ντομάτας πεταμένα εδώ και εκεί. Από τότε ο yns μου φωνάζει πως μολύνω το περιβάλλον :confused: !
4) Στον πρώτο φράκτη πριν τον Αφορεσμένο, έψαχνα μάταια να βρω τρόπο παράκαμψής του. Το μονοπάτι που είχα βρει παλιά το είχαν από όλες τις μπάντες μπαζώσει. Πάνω που άρχισα να προτείνω ένα μάλλον δύσκολο τρόπο υπέρβασης, ο Μάνος βρήκε μονοπάτι πίσω από κάτι σκήνους αριστερά του φράκτη (δεν τον έχουμε φωτογραφία).
5) Ήδη από τον Αφορεσμένο, ειδικά ο Γιάννης δήλωνε ξερός από τη κούραση. Αλλά προφανώς σιγά σιγά συνηθίζεις ακόμα και τη κούραση και προχωρείς
6) Εγώ, μαζί με το έλα, έκανα κοντά 400 χιλιόμετρα!!! Την επόμενη μέρα μπορώ να πω πως μου πονούσε αρκετά ο κώλος μια και είχα ξεσυνηθίσει λόγο μερικής απόχης από το σπορ.
7) Τελικά, θα σας πω το τέλος!!! Κάνανε το γύρο τις Κρήτης και γυρίσανε. Έτσι, να μην έχετε αγωνία! :sarcastic:


1) Να σε έπιανε κάνα τσιρλιπιπί σου από τις πεταλίδες θα σου'λεγα εγώ πού θα έτρεχες... ^_^ ^_^
2) Να μην πω τίποτα για Το GPS σου!! :P Όχι, ρε, απλά όντως εκεί πέρα γίνεται της κακομοίρας από τα δρομάκια και τα αδιέξοδα.
3) Όχι μόνο από τότε! Και από το Κεφάλι και από το Μουρί και σίγουρα και από κάπου αλλού που δεν μου'ρχεται τώρα! :D
4) Ναι, κάπως έτσι ήταν.. απλά δεν το θυμηθήκαμε..
5) Μμμμμμμμ... έχεις μάρτυρες; :P :P
6) Μόνο λίγο; Άντε να ανοίξει ο καιρός και να'χει μεγαλώσει λίγο ο μπέμπης να κάνουμε πάλι καμιά σκληροπυρηνική!

7) Τώρα γιατί το χαλάς; :P :P Άστους λίγο σε αγωνία να πιστεύουν ότι δεν έγινε! ^_^ ^_^ ^_^
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 24/11/12, 20:29

#42

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

MrAdventure990 έγραψε:Πανεμορφη διαδρομη.Μπραβο παιδια παντα τετοια...Η περιγραφη ηταν σαν να βρισκομουν και εγω εκει μαζι σας...Και το φωτογραφικο υλικο μαγευτικο που καμια φορα αναρωτηθηκα αν ηταν η κρητη μας αυτη..

Keep up the GOOD work!!!


Να'σαι καλά, η Κρήτη είναι και μάλιστα ντυμένη τα καλύτερά της.. Και πού να δεις και μετά, γύρω στις 1500 φωτογραφίες έχει ακόμα! :D
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

nik papastef

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
ktm 450exc
cbr 600 f

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 341

Εγγραφή:
15/05/11, 17:00

Δημοσίευση 24/11/12, 21:34

#43

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Τέλεια διαδρομή. Πολύ τυχεροί αυτοί που το πήραν απόφαση, βρήκαν το χρόνο και έζησαν την εμπειρία αυτής την βόλτας. Ισως δεν πρέπει, αλλά θα το πώ Τους ζηλεύω πολύ!!!!
<<

Africaman

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Μάνος

Μοτοσυκλέτα:
Honda Africa Twin 750

Τοποθεσία: Κάτω Γούβες

Δημοσιεύσεις: 135

Εγγραφή:
28/08/11, 21:17

Δημοσίευση 24/11/12, 22:30

#44

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Έχω μείνει άφωνος, από την περιγραφή, το φωτορεπορτάζ, την ομορφιά και την εμπειρία που αποκομίσατε :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: .

Το μόνο που έχω να πω είναι RESPECT και ότι και εγώ ζηλεύω :clap: :clap: :clap: :clap:

Πραγματικά εύχωμαι να μπορέσω κι' εγώ να πραγματοποιήσω κάτι παρόμοιο μαζί σας και να ζήσω και εγώ ότι ζήσατε κι' εσείς!!!!!
"Ψυχή του πολιτισμού είναι ο πολιτισμός της ψυχής"
Νίτσε
<<

advnick

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADVENTURE 640

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 603

Εγγραφή:
14/06/11, 12:57

Δημοσίευση 24/11/12, 23:51

#45

Ο Gύρος τση ΚρήτηS

Μπραβο παιδια!!!!!!!!!! Πολυ ωραιες οι φωτο και η περιγραφη. :clap: :clap: :clap: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Περιμενουμε την συνεχεια!!!!!!!!!!!!!! ;) :) :)
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εκδρομές και βόλτες στην Κρήτη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δημ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software. Παραμετροποίηση για τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ: Γιάννης Παρασύρης.
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com