Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 10/10/12, 18:33

#16

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

εχω να παρατηρησω οτι ο συντονιστης της βολτας αποφευγει να απαντησει στο ποστ μου.................θα το πληρωσει με αιθερα και σετ στο γνωστο παιχνιδι που μονιμα χανω.
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 10/10/12, 18:53

#17

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

sugariadis έγραψε:
Ξέχασες να αναφερεις το τεραάστιο εμπορικό κέντρο,και την βαριά βιομηχανία!!!!! :P




οοοοοοο!!!!!! αγαπητέ sugar...σκόπιμος δεν αναφέρθηκα σε αυτά για να αφήσω κάτι κρυφό ώστε ο αγαπητός φίλος/τουρίστας που θα επισκεπτει το χωρίο Ινι να εκπλαγεί ευχάριστα και να νοιώσει την μάγια που κρύβετε μέσα στο εμπορικό κέντρο και την ταχέως αναπτυσσόμενη περιοχή όπου βρίσκετε η βάρια βιομηχανία (πάντα σε αυστηρά οικολογικά πλαίσια φιλικά προς το περιβάλλον) Αμήν
<<

antonis

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Αντώνης

Μοτοσυκλέτα:
Honda XL 250R

Τοποθεσία: Σκαλάνι

Δημοσιεύσεις: 173

Εγγραφή:
18/06/12, 20:35

Δημοσίευση 10/10/12, 22:50

#18

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

manos13 έγραψε:Η μαγεία, η κουλτούρα και ο ρομαντισμός που αποπνέει το Ινι, δεν περιγράφονται με λόγια (όσο κι αν το προσπαθήσουμε). Με σημαντικά ιστορικά κτήρια και μνημεία, νέες αίθουσες τέχνης και μουσεία, αλλά και πανέμορφα φυσικά τοπία και έντονη νυχτερινή ζωή.Καμία λέξη δε μπορεί να περιγράψει τη μαγεία που νιώθει κανείς όταν περπατά στη γέφυρα του μικρου φραγματος το σούρουπο, με τους δεκάδες ψαράδες να δολώνουν τα αγκίστρια τους στη λιμνη και τους γλάρους να «στολίζουν» τον ουρανό σα λευκά, ιπτάμενα λουλούδια. Καμία λέξη δε μπορεί να περιγράψει την αίσθηση του ,τα γεμάτα αρώματα, γεύσεις και ήχους ή να απολαμβάνεις ένα χαλαρωτικό ατμόλουτρο σε ένα από τα παραδοσιακά χαμάμ.Το Ινι είναι ενα χωριο μοναδικο και φαίνεται πως όλο και περισσότεροι το έχουν καταλάβει, καθώς τα τελευταία χρόνια ο τουρισμός του έχει αυξηθεί σημαντικά και υπάρχουν περισσότερα εστιατόρια, μπαρ, γκαλερί και κλαμπ γύρω από το χωριο.



μπραβο ρε...και στην επομενη με το καλο....!!!!!! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:




Μανόλη αντράκι μου παίρνω το θάρρος καθότι πρεσβύτερος τη παρέας να σου πω την σκέψη μου πάντα με καλή διάθεση . Όταν σε πρωτογνώρισα ήσουν ένα ήσυχο φιλήσυχο ήρεμο παλικάρι , με το με το BMW F800 GS με της βόλτες της χαλαρές πχ (ΑΣΤΕΡΟΥΣΙΑ. 1ο φιλικό enduro . 8 νομά σε δυο δωμά . πρωτομαγιά . και άλλα πολλά ) με της φωτογραφίες σου με τα βίντεο τα ωραία. Όλα καλά μέχρι την στιγμή που ενεμάζωξες το διάολο KTM 520 EXC από την ώρα αυτή άλλαξε ο μεταβολισμό σου αντράκι μου. ( Όπως έρχεται έρχεται . Θα τα πούμε στο βουνό. Καραφλή απειλή . Η καραφλή απειλή έρχεται . Ετοιμαστείτε έρχεται. ) και άλλα διάφορα. Κατά βάθος δεν φταις εσύ το καταλαβαίνω φταίνε τα άλλα δαιμόνια που κατ ’ανάγκη με το διάολο που ενεμάζωξες κάνεις παρέα . Αυτή Μανόλη παιδί μου του κυνήγα ο θεός να του συνετίσει και όσο του κυνηγά ο θεός τόσο πιο πολύ γλακούνε . Γι αυτό και η λαϊκή ρύση ( σαν τον δαίμονα πάει ) με λίγα λόγια είναι ντοπαρισμένοι . Γι αυτό άμα θες γιατί αυτά τα πράγματα δεν γίνονται με το ζόρι να πάμε μια βόλτα χαλαρά εδώ κοντά με τους σοβαρούς του συλλόγου ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ και να καταλήξουμε στην ΑΓΚΑΡΑΘΟ να σε διαβάσει κανένας παπάς !!!!!!! άμα θες . Με συναδελφικούς χαιρετισμούς ο φίλος σου Αντώνης

ΥΓ: Αιθέρας Μανόλη αιθέρας !!!!!! ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
Αυτοί που ζούνε είναι ελάχιστοι... Αυτοί που υπάρχουν είναι άπειροι...
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 10/10/12, 23:59

#19

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ....Αντωνη εκατουρηθηκα στα γελια....!!!!φτιάξε μια φρουτοσαλάτα στον ναργιλέ να πάμε στην αγκαραθο να ρθω και πάλι στον ίσιο δρόμο..... ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
<<

advnick

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADVENTURE 640

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 603

Εγγραφή:
14/06/11, 12:57

Δημοσίευση 11/10/12, 00:24

#20

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

antonis έγραψε:
manos13 έγραψε:Η μαγεία, η κουλτούρα και ο ρομαντισμός που αποπνέει το Ινι, δεν περιγράφονται με λόγια (όσο κι αν το προσπαθήσουμε). Με σημαντικά ιστορικά κτήρια και μνημεία, νέες αίθουσες τέχνης και μουσεία, αλλά και πανέμορφα φυσικά τοπία και έντονη νυχτερινή ζωή.Καμία λέξη δε μπορεί να περιγράψει τη μαγεία που νιώθει κανείς όταν περπατά στη γέφυρα του μικρου φραγματος το σούρουπο, με τους δεκάδες ψαράδες να δολώνουν τα αγκίστρια τους στη λιμνη και τους γλάρους να «στολίζουν» τον ουρανό σα λευκά, ιπτάμενα λουλούδια. Καμία λέξη δε μπορεί να περιγράψει την αίσθηση του ,τα γεμάτα αρώματα, γεύσεις και ήχους ή να απολαμβάνεις ένα χαλαρωτικό ατμόλουτρο σε ένα από τα παραδοσιακά χαμάμ.Το Ινι είναι ενα χωριο μοναδικο και φαίνεται πως όλο και περισσότεροι το έχουν καταλάβει, καθώς τα τελευταία χρόνια ο τουρισμός του έχει αυξηθεί σημαντικά και υπάρχουν περισσότερα εστιατόρια, μπαρ, γκαλερί και κλαμπ γύρω από το χωριο.



μπραβο ρε...και στην επομενη με το καλο....!!!!!! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:




Μανόλη αντράκι μου παίρνω το θάρρος καθότι πρεσβύτερος τη παρέας να σου πω την σκέψη μου πάντα με καλή διάθεση . Όταν σε πρωτογνώρισα ήσουν ένα ήσυχο φιλήσυχο ήρεμο παλικάρι , με το με το BMW F800 GS με της βόλτες της χαλαρές πχ (ΑΣΤΕΡΟΥΣΙΑ. 1ο φιλικό enduro . 8 νομά σε δυο δωμά . πρωτομαγιά . και άλλα πολλά ) με της φωτογραφίες σου με τα βίντεο τα ωραία. Όλα καλά μέχρι την στιγμή που ενεμάζωξες το διάολο KTM 520 EXC από την ώρα αυτή άλλαξε ο μεταβολισμό σου αντράκι μου. ( Όπως έρχεται έρχεται . Θα τα πούμε στο βουνό. Καραφλή απειλή . Η καραφλή απειλή έρχεται . Ετοιμαστείτε έρχεται. ) και άλλα διάφορα. Κατά βάθος δεν φταις εσύ το καταλαβαίνω φταίνε τα άλλα δαιμόνια που κατ ’ανάγκη με το διάολο που ενεμάζωξες κάνεις παρέα . Αυτή Μανόλη παιδί μου του κυνήγα ο θεός να του συνετίσει και όσο του κυνηγά ο θεός τόσο πιο πολύ γλακούνε . Γι αυτό και η λαϊκή ρύση ( σαν τον δαίμονα πάει ) με λίγα λόγια είναι ντοπαρισμένοι . Γι αυτό άμα θες γιατί αυτά τα πράγματα δεν γίνονται με το ζόρι να πάμε μια βόλτα χαλαρά εδώ κοντά με τους σοβαρούς του συλλόγου ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ και να καταλήξουμε στην ΑΓΚΑΡΑΘΟ να σε διαβάσει κανένας παπάς !!!!!!! άμα θες . Με συναδελφικούς χαιρετισμούς ο φίλος σου Αντώνης

ΥΓ: Αιθέρας Μανόλη αιθέρας !!!!!! ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

^_^ ^_^ ^_^ :lol :lol :lol
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 11/10/12, 09:57

#21

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

antonis έγραψε:Μανόλη αντράκι μου παίρνω το θάρρος ....



^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

nikosp

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
dominator 650,

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1117

Εγγραφή:
13/05/11, 21:40

Δημοσίευση 11/10/12, 13:38

#22

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

Γι αυτό άμα θες γιατί αυτά τα πράγματα δεν γίνονται με το ζόρι να πάμε μια βόλτα χαλαρά εδώ κοντά με τους σοβαρούς του συλλόγου ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ και να καταλήξουμε στην ΑΓΚΑΡΑΘΟ να σε διαβάσει κανένας παπάς !!!!!!! άμα θες . Με συναδελφικούς χαιρετισμούς ο φίλος σου Αντώνης

αμα εχεις τετοιους φιλους :thumbsup: μην φοβασαι κανενα εχθρο ^_^ ^_^ με ΚΤΜ ^_^ ^_^
























Ττα XL-DT να σκιαζεσε :angel:
<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 11/10/12, 22:58

#23

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

nikosp έγραψε:Γι αυτό άμα θες γιατί αυτά τα πράγματα δεν γίνονται με το ζόρι να πάμε μια βόλτα χαλαρά εδώ κοντά με τους σοβαρούς του συλλόγου ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ και να καταλήξουμε στην ΑΓΚΑΡΑΘΟ να σε διαβάσει κανένας παπάς !!!!!!! άμα θες . Με συναδελφικούς χαιρετισμούς ο φίλος σου Αντώνης

αμα εχεις τετοιους φιλους :thumbsup: μην φοβασαι κανενα εχθρο ^_^ ^_^ με ΚΤΜ ^_^ ^_^

ρε απο τους κραδασμους του Morini εχεις παθει παρακρουση μου φαινεται.......μια τα εχεις με τα BMW μια με τα ΚΤΜ μια με την Κυβερνηση μια με το ενα μια με το αλλο..................να σου δωσω μια βολτιτσα με το 950 να σου πεσουν τα σφραγισματα ρε μπας και ξεκολησεις ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^























Ττα XL-DT να σκιαζεσε :angel:
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

DIM530

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Δημήτρης

Μοτοσυκλέτα:
............

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 379

Εγγραφή:
09/06/11, 12:32

Δημοσίευση 12/10/12, 12:09

#24

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

MANU KTM950 έγραψε:
nikosp έγραψε:Γι αυτό άμα θες γιατί αυτά τα πράγματα δεν γίνονται με το ζόρι να πάμε μια βόλτα χαλαρά εδώ κοντά με τους σοβαρούς του συλλόγου ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ και να καταλήξουμε στην ΑΓΚΑΡΑΘΟ να σε διαβάσει κανένας παπάς !!!!!!! άμα θες . Με συναδελφικούς χαιρετισμούς ο φίλος σου Αντώνης

αμα εχεις τετοιους φιλους :thumbsup: μην φοβασαι κανενα εχθρο ^_^ ^_^ με ΚΤΜ ^_^ ^_^

ρε απο τους κραδασμους του Morini εχεις παθει παρακρουση μου φαινεται.......μια τα εχεις με τα BMW μια με τα ΚΤΜ μια με την Κυβερνηση μια με το ενα μια με το αλλο..................να σου δωσω μια βολτιτσα με το 950 να σου πεσουν τα σφραγισματα ρε μπας και ξεκολησεις ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^



^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^



















Ττα XL-DT να σκιαζεσε :angel:
Για ότι έχω κάνει δεν μετανοιώνω.... γι'αυτά που μπορούσα να κάνω και δεν έκανα μετανοιώνω...
<<

nikosp

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
dominator 650,

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1117

Εγγραφή:
13/05/11, 21:40

Δημοσίευση 12/10/12, 14:04

#25

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

1) το MOTOMORINI δεν έχει κραδασμούς =ανιστόρητε :thumbsup:

2) εγώ δεν αναφέρθηκα προσωπικά ,,,εσύ γιατί τσιμπάς ??? :P :P :P

3) να το πάω βόλτα αλλα μετά μην μου ζητάς να πληρώνω ραγισμένες κεφαλές-ελατηρια εμβόλου-αντικατασταση εδρών στις βαλβίδες--γλίστρες-τεντωτηρες- μέταλλα στροφάλου,ρουλεμάν στροφάλου,καμπάνα συμπλέκτη,δίσκους,φουρκέτες,πρωτεύοντα άξονα ,κ.λ.π ,,,,εντάξει!! ;)

άλλωστε αυτά φτιάχνεται μετά απο κάθε ζόρικη βόλτα :haha:

^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 12/10/12, 17:13

#26

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

nikosp έγραψε:
3) να το πάω βόλτα αλλα μετά μην μου ζητάς να πληρώνω ραγισμένες κεφαλές-ελατηρια εμβόλου-αντικατασταση εδρών στις βαλβίδες--γλίστρες-τεντωτηρες- μέταλλα στροφάλου,ρουλεμάν στροφάλου,καμπάνα συμπλέκτη,δίσκους,φουρκέτες,πρωτεύοντα άξονα ,κ.λ.π ,,,,εντάξει!! ;)


Καλά, να πας βόλτα το 800 τότε που είναι άθραυστο και unstoppable!!!

Εικόνα

:D
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 12/10/12, 17:27

#27

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

τι εχουμε εδω??? :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:
<<

nikosp

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
dominator 650,

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1117

Εγγραφή:
13/05/11, 21:40

Δημοσίευση 12/10/12, 18:32

#28

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

manos13 έγραψε:τι εχουμε εδω??? :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:


match μεγάλων ανδρών,,,δεν είναι για σένα , στο :offtopic: :offtopic: :offtopic: και φυσικά εγώ ευλογώ τα γένια μου :pope: ^_^
<<

antonis

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Αντώνης

Μοτοσυκλέτα:
Honda XL 250R

Τοποθεσία: Σκαλάνι

Δημοσιεύσεις: 173

Εγγραφή:
18/06/12, 20:35

Δημοσίευση 12/10/12, 20:42

#29

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

Πολλή γουστάρω τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ. Tελικά έχει πολλούς κουζουλούς.
Όποιος δεν ξέρει τη σημαίνει στην Κρήτη κουζουλός να ενημερωθεί πάραυτα…… :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Αυτοί που ζούνε είναι ελάχιστοι... Αυτοί που υπάρχουν είναι άπειροι...
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 12/10/12, 21:09

#30

Xαλαρή βολτίτσα στο μικρό φράγμα στο Ινι

nikosp έγραψε:
match μεγάλων ανδρών,,,δεν είναι για σένα , στο :offtopic: :offtopic: :offtopic: και φυσικά εγώ ευλογώ τα γένια μου :pope: ^_^




στο φορουμ λυνεται τις διαφορες οι μεγαλοι αντρες???....καλα καταλαβα....δεν παιζετε μια πρεφα σε κανενα καφενε και οποιος κερδισει..... ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ....ελεγα κ εγω πως θα ειχε ενδιαφερον..... :black_eye: :black_eye: :black_eye:
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εκδρομές και βόλτες στην Κρήτη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δημ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software. Παραμετροποίηση για τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ: Γιάννης Παρασύρης.
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com