100 χωριά (στο νομό Χανίων)

<<

nikosp

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
dominator 650,

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1117

Εγγραφή:
13/05/11, 21:40

Δημοσίευση 14/04/13, 21:46

#256

100 χωριά (στο νομό Χανίων)

ΑΠΙΣΤΕΦΦΦΦΤΟΣ ΖΟΥΡΑΣ - :clap: -ΑΠΙΣΤΕΦΦΦΦΦΤΟ VSTROM :clap: (ολα τα φ του κόσμου)


αν και ο τύπος είναι λάθος στο σημείο με την ανεμοπιεση και το αντίστροφο γινόμενο της ρίζας του βάρους της τυρόπιτας οπότε και η κατανάλωση είναι μεγαλύτερη :confused: :confused: :confused:
<<

spitiko

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
ΓΙΑΝΝΗΣ

Μοτοσυκλέτα:
TIGER 1050 07

Τοποθεσία: XANIA

Δημοσιεύσεις: 9

Εγγραφή:
05/04/13, 00:04

Δημοσίευση 14/04/13, 23:29

#257

100 χωριά (στο νομό Χανίων)

<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 15/04/13, 13:26

#258

100 χωριά (στο νομό Χανίων)

Εγω παλι αλλα ακουσα απο τους συμμετεχοντες (μου ερχοταν σιγα σιγα σαν ψυθηρος απο τα μπροστα μου μηχανακια μιας και ημουν η σκουπα)
1. καποια θεματακια που ειχε ο προπομπος με ενα Transalp 600 δεν καταφερε λεει να τα λυσει ποτε και με τιποτα ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
2. το φαρασι της δευτερης ημερας για λογους καθαρα υπερθερμανσης εσβηνε στις κατηφορες (ετσι εξηγουνται και οι συχνες αποκολησεις απο το μπροστα γκρουπ αλλα και η μικρη καταναλωση που μετα απο τοσους υπολογισμους καταγραφηκε)
3. το φαρασι της 2ης ημερας εκανε σαφως λιγοτερη φασαρια απο αυτο της πρωτης ......ισως ηταν και γρηγοροτερος ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
4. Sugar μην περνας απο νερα ρε ........ το φαρασι στομωνει ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ εχω και βιντεακι αναλογο
5. ολοι ακουγα οτι ζηλευανε το πανεμορφο μηχανακι μου ......... ειδικα κατι γιαγιαδες στα χωρια που τις εβλεπα ......υγραινονταν απο τον τελειο συνδυασμο αναβατη μοτοσυκλετας.
6. ακουγα γενικοτερα.....ρε ποιος θα φτιαξει τοσα GB βιντεο ......δηλωνω οτι εγω και να θελω δεν γνωριζω το πως (εχω και εγω αρκετα GB ενεκα της τεχνολογιας).
7. ειναι προφανες οτι καποιοι δεν εχουν καμια σχεση με το κρασι......μιας και δεν ξεχωριζουν αν ειναι κρασι ή coca cola.......αυτο λοιπον κυριοι που βλεπετε στην εν λογω φωτο ειναι κρασι και οχι το αμερικανικο σκευασμα ..... και οι δυο κρασι ηπιαμε αλλα που να ακολουθησετε μωρε κοτουλες τους ποτες της παρεας.
Μανο εγω και εσυ ειμαστε ρε ....μετα ο Θεος και μετα το χαος ........
8. ακουσα οτι κατι παιχτηκε σε ενα δωματιο με μαλλιαδες και αξυριστους .............μοναχοφαγαδες, χασιστες, φουντικοι ...........να ενημερωθει το σωμα της εκδρομης αμμεσα και αν υπαρχουν ντοκουμεντα να πεσουν στο τραπεζι

Προτεινω να οργανωσουμε κατι αντιστοιχο με 15θεσια VAN .............να χεστουμε στο γελιο. (Φυσικα ο Αντωνης αποκλειεται απο οδηγος).

Πουλαω το δεξι πισω φλας του 950 ......
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

Markas

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
BMW F800GS
Yamaha WR250R

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1693

Εγγραφή:
03/05/11, 19:58

Δημοσίευση 15/04/13, 17:27

#259

100 χωριά (στο νομό Χανίων)

Με τόσο ωραίες απαντήσεις, τι να πω εγώ. Προσκυνώ την έμπνευση των συντακτών :D :D :D
Εκεί που τελειώνει η άσφαλτος αρχίζει η περιπέτεια. Προσοχή, το χώμα είναι κολλητικό και δε φεύγει με το πλύσιμο! :beer: .
<<

advnick

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADVENTURE 640

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 603

Εγγραφή:
14/06/11, 12:57

Δημοσίευση 17/04/13, 08:44

#260

100 χωριά (στο νομό Χανίων)

MANU KTM950 έγραψε:Εγω παλι αλλα ακουσα απο τους συμμετεχοντες (μου ερχοταν σιγα σιγα σαν ψυθηρος απο τα μπροστα μου μηχανακια μιας και ημουν η σκουπα)
1. καποια θεματακια που ειχε ο προπομπος με ενα Transalp 600 δεν καταφερε λεει να τα λυσει ποτε και με τιποτα ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
2. το φαρασι της δευτερης ημερας για λογους καθαρα υπερθερμανσης εσβηνε στις κατηφορες (ετσι εξηγουνται και οι συχνες αποκολησεις απο το μπροστα γκρουπ αλλα και η μικρη καταναλωση που μετα απο τοσους υπολογισμους καταγραφηκε)
3. το φαρασι της 2ης ημερας εκανε σαφως λιγοτερη φασαρια απο αυτο της πρωτης ......ισως ηταν και γρηγοροτερος ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
4. Sugar μην περνας απο νερα ρε ........ το φαρασι στομωνει ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ εχω και βιντεακι αναλογο
5. ολοι ακουγα οτι ζηλευανε το πανεμορφο μηχανακι μου ......... ειδικα κατι γιαγιαδες στα χωρια που τις εβλεπα ......υγραινονταν απο τον τελειο συνδυασμο αναβατη μοτοσυκλετας.
6. ακουγα γενικοτερα.....ρε ποιος θα φτιαξει τοσα GB βιντεο ......δηλωνω οτι εγω και να θελω δεν γνωριζω το πως (εχω και εγω αρκετα GB ενεκα της τεχνολογιας).
7. ειναι προφανες οτι καποιοι δεν εχουν καμια σχεση με το κρασι......μιας και δεν ξεχωριζουν αν ειναι κρασι ή coca cola.......αυτο λοιπον κυριοι που βλεπετε στην εν λογω φωτο ειναι κρασι και οχι το αμερικανικο σκευασμα ..... και οι δυο κρασι ηπιαμε αλλα που να ακολουθησετε μωρε κοτουλες τους ποτες της παρεας.
Μανο εγω και εσυ ειμαστε ρε ....μετα ο Θεος και μετα το χαος ........
8. ακουσα οτι κατι παιχτηκε σε ενα δωματιο με μαλλιαδες και αξυριστους .............μοναχοφαγαδες, χασιστες, φουντικοι ...........να ενημερωθει το σωμα της εκδρομης αμμεσα και αν υπαρχουν ντοκουμεντα να πεσουν στο τραπεζι

Προτεινω να οργανωσουμε κατι αντιστοιχο με 15θεσια VAN .............να χεστουμε στο γελιο. (Φυσικα ο Αντωνης αποκλειεται απο οδηγος).

Πουλαω το δεξι πισω φλας του 950 ......

Αν υγραινονται μονο οι γιαγιαδες, πρεπει να το ψαξεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P ^_^ ^_^ ^_^
<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 19/04/13, 09:22

#261

100 χωριά (στο νομό Χανίων)

το εψαξα .................. τραβαω τις ωριμες κοπελες και οχι μονο ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
Τελικα κανεις δεν μετρουσε ποσα χωρια καναμε ?......Εχω την εντυπωση οτι ηταν 4-5 παραπανω ..........μπραβο μας :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Επισης εχω να σημειωσω οτι το 950 ηταν απλυτο με αποτελεσμα αρνητικο τοσο σε εντυπωσεις οσο και στην αεροδυναμικη του.
Απο Χανια μου στειλανε το παρακατω
Ντυθηκες στα πορτοκαλια
και τσι καρδιες μαραινεις
περνα, ξανιγεις χερετας αλλα ποτε δε σταματας
και ετσι αναμνηση μενεις......
Βαλε τωρα τι εγινε συντεκναρα ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

advnick

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADVENTURE 640

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 603

Εγγραφή:
14/06/11, 12:57

Δημοσίευση 19/04/13, 09:54

#262

100 χωριά (στο νομό Χανίων)

:lol :lol :lol "Μη με θωρείς μικιό-μικιό και χαμηλοζωσμένο, απο τη γη δεν φαινομαι μα τσι καρδιες μαραίνω" Συντεκναρα μουυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!! ^_^ ^_^ ^_^
<<

antonis

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Αντώνης

Μοτοσυκλέτα:
Honda XL 250R

Τοποθεσία: Σκαλάνι

Δημοσιεύσεις: 173

Εγγραφή:
18/06/12, 20:35

Δημοσίευση 20/04/13, 08:28

#263

100 χωριά (στο νομό Χανίων)

advnick έγραψε::lol :lol :lol "Μη με θωρείς μικιό-μικιό και χαμηλοζωσμένο, απο τη γη δεν φαινομαι μα τσι καρδιες μαραίνω" Συντεκναρα μουυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!! ^_^ ^_^ ^_^





^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
Αυτοί που ζούνε είναι ελάχιστοι... Αυτοί που υπάρχουν είναι άπειροι...
<<

newRider

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Μπάμπης

Μοτοσυκλέτα:
HONDA TRANSALP 600XLV

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 141

Εγγραφή:
25/05/11, 23:59

Δημοσίευση 26/04/13, 12:13

#264

100 χωριά (στο νομό Χανίων)

nikos zrs έγραψε:λοιπον εχουμε και λεμε .................. 450 + χλμ, επι 9 και κατι ωρες λειτουργιας του κινητηρα , μειον αντισταση αερα σε μια επιφανεια 13 cm2 με ανεμο ταχυτητας 8 της κλιμακας μποφωρ ....... ουπς ξεχασα να βαλω αεροδυναμικο συντελεστη 0.14 ....... παμε ξανα ............13cm2 επι 8 μποφωρ μειον 0.14 να βαλω και αυξημενο σωματικο βαρος γιατι στα everest εφαγα κατι τυροπιτες και καφε ....... βαλε 10-15 γραμμαρια επιπλεον αφαιρω 2 κιλα σωματικων υγρων γιατι εκανε ζεστη το 2ημερο τα οποια ομως τα ξαναπροσθετω συν επιπλεον 3 κιλα απο βραδυνο φαγητο συν παγωτο βαφλα συν πρωινο τα οποια τα προσθετω στο συνολικο βαρος της μηχανης 230 κιλα συν 5 κιλα βαρος αποσκευων με μεσο ορο r.p.m 3400 - 4200 ........ για να δουμε.......................... +%-(χ%) χ 3,14 + 0,0045/2= 0,0033 επι % @ <??)##%***, :hot: :hot: = 4,2 λιτρα τα 100 χλμ αλλα αφαιρω και οτι πηγα και δυο φορες τουαλετα συν το οποιο σφαλμα της αντλιας του βενζινα ...... για να δουμε ..... μπλα μπλα μπλα μπλα....... :O αμαν .........εκαψα 1,899 λιτρα !!!!!!!!! ξεπερασα και τον manu με 2,1 !!!!!!!!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ VSTROM !!!!!!! ^_^ ^_^ ^_^

αντε και στην επομενη με το καλο !!!

Μπράβο νίκο πολύ καλό ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ :lol :lol :lol :lol :lol
Η ζωή είναι σάν τό καρδιογράφημα,όταν είναι ευθεία τότε δέν ζείς.
<<

newRider

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Μπάμπης

Μοτοσυκλέτα:
HONDA TRANSALP 600XLV

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 141

Εγγραφή:
25/05/11, 23:59

Δημοσίευση 26/04/13, 12:25

#265

100 χωριά (στο νομό Χανίων)

MANU KTM950 έγραψε:το εψαξα .................. τραβαω τις ωριμες κοπελες και οχι μονο ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
Τελικα κανεις δεν μετρουσε ποσα χωρια καναμε ?......Εχω την εντυπωση οτι ηταν 4-5 παραπανω ..........μπραβο μας :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Επισης εχω να σημειωσω οτι το 950 ηταν απλυτο με αποτελεσμα αρνητικο τοσο σε εντυπωσεις οσο και στην αεροδυναμικη του.
Απο Χανια μου στειλανε το παρακατω
Ντυθηκες στα πορτοκαλια
και τσι καρδιες μαραινεις
περνα, ξανιγεις χερετας αλλα ποτε δε σταματας
και ετσι αναμνηση μενεις......
Βαλε τωρα τι εγινε συντεκναρα ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

:clap: :clap: :clap: ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
Η ζωή είναι σάν τό καρδιογράφημα,όταν είναι ευθεία τότε δέν ζείς.
Προηγούμενη

Επιστροφή στο Εκδρομές και βόλτες στην Κρήτη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δημ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software. Παραμετροποίηση για τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ: Γιάννης Παρασύρης.
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com