Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

<<

MrAdventure990

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιώργος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADV 990 S
KTM EXC-R 530
GasGas TXT280 Pro

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 126

Εγγραφή:
27/10/12, 19:36

Δημοσίευση 10/01/13, 22:42

#1

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

Ο καιρος απο οτι φενεται θα ειναι καλος την κυριακη παρολο που δειχνει βροχες το σαββατο.
Αρα θα εχει ωραια φρεσκια λασπη ^_^

Δεν εχω κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου για διαδρομη αρα καθε προταση δεκτη και κυριως αν ειναι διαθεσιμος ο Markas!!!

Περιμενω συμμετοχες!!!
Live to Ride,Ride to Live!!!
<<

Markas

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
BMW F800GS
Yamaha WR250R

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1693

Εγγραφή:
03/05/11, 19:58

Δημοσίευση 10/01/13, 23:04

#2

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

Γεια σου ρε Adventure όνομα και πράμα!
(πρέπει να βρεθούμε να σου δώσω το στικάκι κιόλας, αύριο να τηλεφωνηθούμε)
Αν είδες στην πρότασή αλλού, έχω προτείνει ανάβαση με μηχανές μέσα από χιόνι σε κάποιο καταφύγιο. Γλυκάθηκα την άλλη φορά ;)
Νόμιζα πως ήταν για την άλλη βδομάδα αλλά τελικά μάλλον θα είναι αυτή τη Κυριακή. Και επειδή θα είναι ζορικα και με πολύ χιόνι, τα μεγάλα μηχανάκια δε πάνε εύκολα εκεί.
Οπότε δυστυχώς δε θα μπορέσω αυτή τη φορά.

Έτσι και αλλιώς πάντως το σύμπαν είναι γεμάτο χιόνια οπότε Ψηλορείτης αποκλείεται. Μόνο νότια Κρήτη γίνετε. Προτείνω να δεις τη διαδρομή που κάναμε με τον yns σε αυτήν την βόλτα: viewtopic.php?f=6&t=22 :thumbsup:
Αυτή η βόλτα σε τέτοιες συνθήκες (ποιο καλές από τότε πάντως) είναι πρώτη. Όπως και γενικά τα Αστερούσια. Το λέω για αν κανονιστεί παρέα αυτή τη Κυριακή που δε μπορώ εγώ.
Πάντως με τη πρώτη ευκαιρία θα πάμε πάλι βολταράκι Onoffάδα, έχει δέσει η παρέα! :friends:
Και μακάρι να έρθουν και άλλοι. :party:
Εκεί που τελειώνει η άσφαλτος αρχίζει η περιπέτεια. Προσοχή, το χώμα είναι κολλητικό και δε φεύγει με το πλύσιμο! :beer: .
<<

MrAdventure990

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιώργος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADV 990 S
KTM EXC-R 530
GasGas TXT280 Pro

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 126

Εγγραφή:
27/10/12, 19:36

Δημοσίευση 10/01/13, 23:18

#3

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

Δεν το ειδα καθολου.
Οπως και να χει παντως θα εχει πολυ πλακα με τα "μικρα" στα χιονια.Καλα να περασετε και να παρετε πολλες φωτογραφιες να μας ταξιδεψετε και εμας.

Βασικα σχευτομουν αναβαση απο στρουμπουλα απανω μεχρι οπου παει.Αν μπορουμε να ανεβουμε και μεχρι ανωγεια.
Θα δουμε.Αναλογος τις συμμετοχες.

Παντως οι "δικες" σου βολτες ειναι unforgetables!!!Μιλαμε αυριο νικο στο τηλεφωνο.

Υπαρχει κανεις αλλος με ορεξη για λασπη και ισως λιγα χιονακια? ^_^ ^_^ ^_^
Live to Ride,Ride to Live!!!
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 11/01/13, 04:06

#4

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

Χμμμμμμ... καιρό έχω να πάω βόλτα αλλά έχω και πολύ δουλειά ρε γαμώτο....
Αλλά ψήνομαι ίσως για κάτι χαλαρό χωμάτινο...
Πρόπερσι 9/1 είχαμε πάει στην Θρυπτή και ήταν από τις καλύτερες εκδρομές μας.
Τώρα έχει παντού πολλά χιόνια αλλά μια Αστερούσια ή αυτή που λέει ο Νίκος ακούγεται καλή ιδέα..
Δώσε μου λίγο χρόνο να ψηθώ.. :D
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

MrAdventure990

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιώργος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADV 990 S
KTM EXC-R 530
GasGas TXT280 Pro

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 126

Εγγραφή:
27/10/12, 19:36

Δημοσίευση 11/01/13, 13:12

#5

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

Καλημερα γιαννη!!!

Ψησου ψησου...Εχεις χασει δυο πανεμορφες βολτες ειδη που ημουν παρων.
Δωσε λοιπον αυτη την κυριακη ενα δυναμικο ΠΑΡΩΝ :D (για να μας δειξεις και κανενα καινουριο μερος)!!!

Απο οτι το βλεπεις δηλαδη θα χρειαστουν οποσδηποτε χωματινα ελαστικα?Εγω δεν εχω θεμα απλα το λεω για να βγαλουμε αν ειναι ενα τυπικο προγραμμα και να δουμε και συμετοχες και να αποφασισουμε!!!
Πολυ οργανωση ψαχνω και μου φενεται πως θα με αμοναχος μου στα everest την κυριακη!!! :lol :lol ^_^ ^_^
Live to Ride,Ride to Live!!!
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 11/01/13, 13:24

#6

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

Λέμε τώρα.... Η κατεύθυνση είναι δεξιόστροφη, τα Μάταλα είναι για μπυρίτσα στο τέλος.

Εικόνα



Link στο Google maps

Έχει πολύ και απολαυστικό χώμα, τα μέρη είναι απλά απίστευτα την έχουμε ξανακάνει και την γνωρίζουμε και είναι ΟΚ για μεγάλα on-off. Θα πρότεινα χωμάτινα ή ημιχωμάτινα ελαστικά σε περίπτωση που έχει λάσπη κάπου και για την διαδρομή Αγ. Νικήτας - Εθιά (ουσιαστικά το μόνο λίγο πιο ζόρικο σημείο).

Για να δούμε...

(σαν πολλές προτάσεις δεν έχουν πέσει;)
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

petranjo

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
HONDA-HORNET 600

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 21

Εγγραφή:
05/11/11, 18:48

Δημοσίευση 11/01/13, 13:38

#7

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

Υπαρχει κ μια αλλη διαδρομη απο Ηρακλειο-Καστελι-Γερακι ασφαλτο κ μετα Γερακι-Αγια Αννα-Οροπεδιο χωματινη διαδρομη κ για μεγαλα on-off φοβερη θεα για φωτο(yns) κ πολι παιχνιδι αφου θα υπαρχει κ λιγο χιονακι... :thumbsup: :thumbsup:
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 11/01/13, 13:42

#8

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

petranjo έγραψε:Υπαρχει κ μια αλλη διαδρομη απο Ηρακλειο-Καστελι-Γερακι ασφαλτο κ μετα Γερακι-Αγια Αννα-Οροπεδιο χωματινη διαδρομη κ για μεγαλα on-off φοβερη θεα για φωτο(yns) κ πολι παιχνιδι αφου θα υπαρχει κ λιγο χιονακι... :thumbsup: :thumbsup:


Δεν κατάλαβες, αυτό ακριβώς προσπαθώ να αποφύγω πηγαίνοντας Αστερούσια, θέλω μια χαλαρή βόλτα κι όχι να ιδρώσω!!! ^_^ ^_^
Το οροπέδιο αυτές τις μέρες δεν πιστεύω πως περνιέται με μεγάλα.
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

petranjo

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
HONDA-HORNET 600

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 21

Εγγραφή:
05/11/11, 18:48

Δημοσίευση 11/01/13, 13:50

#9

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

ναι να σας ανοιγουν παλι δρομο τα παπακια με τους παπαδες ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
οπως στης 4εποχες :P :P :P :P :P :P :P :P :P
:hot: :hot: :hot: :hot: :hot:
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 11/01/13, 14:05

#10

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

petranjo έγραψε:ναι να σας ανοιγουν παλι δρομο τα παπακια με τους παπαδες ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
οπως στης 4εποχες :P :P :P :P :P :P :P :P :P
:hot: :hot: :hot: :hot: :hot:


Ακριβώς έτσι!!!!! ^_^

Έχω και καιρό να πάω βόλτα και δεν είμαι και για πολλά πολλά... ;)

Άσε που αυτή τη φορά ο markas φαίνεται πως θα πάρει το κατσίκι για να πάει στα χιόνια και ο Γιώργης φαίνεται σοβαρό παιδί.. :D

Όπως και να'χει, ας ακουστούν κι άλλες προτάσεις!
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

Markas

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
BMW F800GS
Yamaha WR250R

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1693

Εγγραφή:
03/05/11, 19:58

Δημοσίευση 11/01/13, 15:41

#11

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

yns έγραψε:Λέμε τώρα.... Η κατεύθυνση είναι δεξιόστροφη, τα Μάταλα είναι για μπυρίτσα στο τέλος.

Εικόνα



Link στο Google maps

Έχει πολύ και απολαυστικό χώμα, τα μέρη είναι απλά απίστευτα την έχουμε ξανακάνει και την γνωρίζουμε και είναι ΟΚ για μεγάλα on-off. Θα πρότεινα χωμάτινα ή ημιχωμάτινα ελαστικά σε περίπτωση που έχει λάσπη κάπου και για την διαδρομή Αγ. Νικήτας - Εθιά (ουσιαστικά το μόνο λίγο πιο ζόρικο σημείο).

Για να δούμε...

(σαν πολλές προτάσεις δεν έχουν πέσει;)


Μου φαίνεται πολύ μεγάλη διαδρομή ρε Γιάννη. Δύσκολο να βγει όλο αυτό σε μια μέρα. Αλλά και να βγει θα είστε όλη μέρα στη σέλα. Βέβαια οι συμμετέχοντες αποφασίζετε και ξέρετε καλύτερα.
Καλά να περάσετε όσοι πάτε τελικά. Θα είναι πανέμορφα εκεί κάτω. Μη ξεχάσετε να κάνετε και μια στάση στον καταρράκτη του Αμπά να πάθουν πλάκα όσοι δεν έχουν πάει ακόμα!
Εκεί που τελειώνει η άσφαλτος αρχίζει η περιπέτεια. Προσοχή, το χώμα είναι κολλητικό και δε φεύγει με το πλύσιμο! :beer: .
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 11/01/13, 15:43

#12

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

ρε παιδια αυτη η διαδρομη Ηρακλειο Ματαλα και Αστερουσια παραλιακα εχει καταντησει αηδια...ολο το καλοκαιρι αυτο καναμε ας μην το κανουμε και το χειμωνα....λιγο φαντασια θελει,η Κρητη ειναι ομορφη.... :P :P :P :P :P
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 11/01/13, 15:51

#13

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

Βγαίνει σε μια μέρα αρκεί να μην κατέβεις Κουδουμά, Άη Γιάννη και να μην κάνεις πολλές στάσεις. Μια 200αριά χιλιόμετρα είναι.

Όσο για την συγκεκριμένη διαδρομή, εγώ μια - δυο φορές την έχω κάνει μόνο...

Πάντως, αν προταθεί κάτι άλλο το συζητάμε (έστω και χιόνια) αλλά να είναι light, δεν έχω καμία όρεξη να ξανακάνω κάτι σαν το περσινό στον Κρουσώνα που είπα πως θα ποθάνω.. έχω γεράσει κι από τότε... :P

Προτείνετε!!!!
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 11/01/13, 15:53

#14

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

εγω για να μην σας την χαλασω μαλλον δεν θα ακολουθησω.....οποτε καντε οτι επιλογη νομιζετε και αν αλαξει το προγραμμα μου θα ειμαι σιγουρα μεσα....
<<

MrAdventure990

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιώργος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADV 990 S
KTM EXC-R 530
GasGas TXT280 Pro

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 126

Εγγραφή:
27/10/12, 19:36

Δημοσίευση 11/01/13, 21:54

#15

Κυριακη 13/1/13 OnOffαδα!!!

Πω πω πω βλεπω πολεμος αποψεων...

Να πω και γω την δικη μου?Δεν με νοιαζει καθολου οπου και να παμε αρκει να ειμαστε ωραια παρεα!!! :thumbsup:
Τωρα εγω προσωπικα απο οτι εντοπισα με τον marka στην τελευταια βολτα δεν μου αρεσε καθολου η συμπεριφορα του χιονιου...
Οσο για τις λασπες και τις κακοτοπιες δεν εχω κανενα προβλημα.Ισα ισα που μαρεσει και την βρισκω ^_^ ^_^ !!!

Γιαννη χαραξε πορεια φιλε και στο κατω κατω παμε μεχρι οπου αντεχουμε εμεις(η τα μηχανακια :lol )!!!

Ας ακολουθησουμε τον τροπο βολτας του νικου...Ξεκιναμε για "εκει" και αναλογα καταληγουμε "εκει"!!!
Live to Ride,Ride to Live!!!
Επόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δημ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software. Παραμετροποίηση για τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ: Γιάννης Παρασύρης.
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com